شرایط و قوانین استفاده از سرویس‌ها و خدمات  لاجیکالا

کاربر گرامی لطفاً موارد زیر را جهت استفاده بهینه از خدمات و برنامه‌‏های کاربردی به دقت ملاحظه فرمایید.

ورود کاربران به وب‏‌سایت هنگام استفاده از پروفایل شخصی، طرح‏‌های تشویقی، و سایر خدمات ارائه شده به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین نحوه استفاده از سرویس‌‏ها و خدمات است. توجه داشته باشید که ثبت سفارش نیز در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین از سوی کاربر است.

جهت استفاده از خدمات لاجیکالا، لازم است هر کاربر اقدام به ایجاد یک حساب کاربری در لاجیکالا نماید. برای ایجاد حساب کاربری دارا بودن تمامی شرایط زیر الزامی است:

  • دارا بودن ۱۸ سال تمام شمسی
  • تکمیل نمودن فرم مشخصات کاربری مانند نام، نام خانوادگی، شمارهٔ همراه و آدرس ایمیل

همچنین اشخاص حقوقی برای استفاده از لاجیکالا لازم است نماینده آن‌ها اقدام به ایجاد حساب کاربری به نام شرکت نموده و اطلاعات ثبتی شرکت از قبیل نام کامل، شمارهٔ ثبت و شناسهٔ ملی شرکت در ادارهٔ ثبت شرکت‌ها در کنار مشخصات نمایندهٔ شرکت در فرم مشخصات تکمیل گردد.

هر شخصی (اعم از حقیقی و حقوقی) مجاز به باز کردن تنها یک حساب کاربری درلاجیکالا است.

هر کاربر مسئول صحت مشخصات و اطلاعات درج‌شده در حساب کاربری خود بوده و متعهد می‌شود در صورت تغییر در هر قسمتی از اطلاعات، حساب کاربری خود را به‌روز نماید. ورود اطلاعات غلط و غیردقیق ممکن است منجر به محرومیت کاربر از خدمات لاجیکالا شود و کاربر نمی‌تواند به این موضوع اعتراض نماید.

هر کاربر با ایجاد حساب کاربری به نام خود صحت انتساب کلیه پیام‌های صادره از حساب کاربری خود را پذیرفته و کلیه حقوق آتی جهت اعتراض یا ادعا (مبنی بر انکار، تردید یا جعل دادهٔ پیام‌های ارسالی) را از خود سلب و اسقاط می‌نماید.

در صورت عدم همکاری کاربر در ارائه اطلاعات – در شرایطی که احراز هویت کاربر از جانب لاجیکالا ضروری تشخیص داده شود – لاجیکالا حق انسداد حساب کاربر را خواهد داشت.

با توجه به این‌که اتصال به اینترنت جهت استفاده از وب‌سایت و نرم‌افزارهای لاجیکالا ضروری است، کاربر باید اینترنت موردنیاز را به همراه سایر تجهیزات موردنیاز جهت استفاده از نرم‌افزارهای لاجیکالا تدارک دیده و مخارج آن‌ها را شخصاً تأمین نماید. با این اوصاف، هزینه اعلام‌شده جهت خرید کالاها که از کاربر دریافت می‌شود شامل مخارج اینترنت مصرفی و سایر موارد مشابه نبوده و فقط هزینه استفاده از خدمات ارائه‌شده از سوی لاجیکالا و خرید و تحویل کالا از فروشندگان است.

هزینه نهایی که در لاجیکالا هنگام نهایی کردن خرید محصولات اعلام می‌شود، برای خرید محصول و دریافت آن در زمانی که از طرف فروشنده اعلام شده است می‌باشد. همچنین آدرس تحویل محصول لازم است در محدوده خدمات‌رسانی پست پیشتاز شرکت پست جمهوری اسلامی ایران قرار داشته باشد. ایجاد هر تغییری در شرایط سفارش از سوی مشتری، از قبیل درخواست تغییر آدرس، ارسال به آدرس‌هایی خارج از محدوده خدمات‌رسانی پست پیشتاز یا مانند آن، نیازمند تأیید فروشنده و همچنین مشمول تغییر قیمت خواهد بود. در سایر موارد قیمت تعیین‌شده غیر قابل‌تغییر خواهد بود.

مشتری، هزینه خرید محصولات را از طریق پرداخت اینترنتی از طریق وب‌سایت و یا نرم‌افزارهای لاجیکالا پرداخت خواهد نمود. مشتری می‌بایست با پرداخت وجه موردنظر خود از طریق درگاه‌های بانکی پرداخت اینترنتی، هزینه خرید و ارسال محصولات را پرداخت نماید. جهت راحتی کار در استفاده‌های بعدی، درگاه پرداخت به درخواست لاجیکالا، اطلاعات حساب بانکی مشتری به‌جز رمز دوم کارت را ذخیره می‌نماید. بدیهی است این اطلاعات به‌هیچ‌عنوان قابل‌استفاده توسط لاجیکالا نبوده و لاجیکالا هیچ نوع دسترسی به این اطلاعات و مسئولیتی در قبال حفاظت از آن نخواهد داشت.

در مواردی به تشخیص و صلاحدید لاجیکالا، تخفیف‌هایی (به‌صورت عمومی یا اختصاصی برای کاربران خاص) جهت هدیه به مشتری در نظر گرفته می‌شود که در قالب آن ممکن است مبلغ مشخصی به‌عنوان هدیه در حساب کاربری مشتری منظور شود یا تخفیف مشخصی به سفارش اختصاص یابد. اگر تخفیف‌ها دارای محدودیت تاریخ استفاده باشند، پس از تاریخ یادشده بلا‌اعتبار خواهند بود. ضمناً با توجه به هدیه بودن تخفیفات، به تشخیص لاجیکالا در هر زمانی قابل‌تغییر، تعلیق یا ابطال خواهند بود و حق غیرفعال کردن این تخفیف‌ها برای لاجیکالا محفوظ است

مالکیت معنوی وب‌سایت و نرم‌افزارهای لاجیکالا و کلیه موارد وابسته به آن (نام، علامت تجاری و خدمات ارائه‌شده تحت این نام و …) برای لاجیکالا محفوظ است.

کاربران تنها اجازه دارند از خدمات لاجیکالا تحت شرایط قرارداد استفادهٔ محدود و غیر انحصاری انجام دهند، بدون آن‌که حقی برای آن‌ها نسبت به مالکیت وب‌سایت و نرم‌افزارهای لاجیکالا یا سایر حقوق معنوی مربوطه ایجاد نماید و یا اجازهٔ استفاده از نام، علامت تجاری، لوگو و … به آن‌ها اعطا نماید.

کاربران به‌هیچ‌عنوان نمی‌توانند وب‌سایت و نرم‌افزارهای لاجیکالا را تغییر داده، بازتولید یا بازنویسی کرده یا از آن جهت تولید برنامه‌ای مشابه استفاده نمایند.

به‌جز موارد مصرح در این قرارداد، کاربران مجاز به استفاده از خدمات وب‌سایت و نرم‌افزارهای لاجیکالا تحت هیچ عنوان دیگری نیستند و حق اجاره، فروش و به‌طورکلی انتقال وب‌سایت نرم‌افزارهای لاجیکالا و حقوق ناشی از آن یا نمایش عمومی آن را نخواهند داشت. به‌عنوان‌مثال فروشندگان هیچ حقی در فروش محصولاتی که توسط دیگران تولید شده نخواهند داشت. معیار تصمیم‌گیری در این خصوص، تشخیص توسط وب‌سایت لاجیکالا است.

کاربران مجاز به دسترسی به هیچ‌یک از سرویس‌ها و برنامه‌ها و شبکهٔ مربوط به سرورهای لاجیکالا به‌صورت غیرمجاز نیستند و همچنین نمی‌توانند در این راستا تلاشی انجام داده و یا با استفاده از مهندسی معکوس یا مترجم وارون به کد سطح بالا یا زبان ماشین دست پیدا کنند.

کاربران مجاز به مشابه‌سازی هیچ‌یک از اجزای وب‌سایت و نرم‌افزارهای لاجیکالا نخواهند بود و نمی‌توانند بخشی از آن را در برنامهٔ دیگری استفاده نمایند.

کاربرنمی‌تواند حساب کاربری خود را در اختیار شخص ثالث – اعم از حقیقی و حقوقی و به‌ویژه افراد زیر ۱۸ سال – جهت استفاده یا امور دیگر قرار دهد یا آن را به هر نحوی به شخص دیگری منتقل نماید. در صورت تخلف، مسئولیت کلیه اقدامات انجام‌شده توسط دیگران بر عهدهٔ صاحب حساب کاربری خواهد بود

مسئولیت تمامی پیام‌های صادره و فعالیت‌های انجام‌شده از طریق حساب کاربری مطلقاً به عهده‌ی شخص کاربر بوده و ضروری است که کاربر در حفاظت از اطلاعات حساب کاربری خود، ازجمله نام کاربری و گذرواژه، اقدامات لازم را انجام دهد و مانع استفادهٔ سایرین از حساب کاربری شود. همچنین ضروری است که کاربر درصورتی‌که احتمال دسترسی غیرمجاز شخص ثالث به حساب کاربری خود می‌دهد در سریع‌ترین زمان ممکن نسبت به تغییر گذرواژه خود اقدام نماید و در صورت لزوم لاجیکالا را مطلع کند تا حساب کاربری ایشان را مسدود نماید.

کاربر تعهد می‌نماید در استفاده از خدمات لاجیکالا کلیه قوانین جمهوری اسلامی ایران را رعایت نماید، وب‌سایت و نرم‌افزارهای لاجیکالا را صرفاً برای اهداف قانونی به کار گرفته و در همه حال، با در نظر گرفتن اعتبار و حیثیت تجاری لاجیکالا، رفتاری انجام ندهد که اعتبار وب‌سایت و نرم‌افزارهای لاجیکالا را خدشه‌دار نماید.

کاربر مشتری می‌تواند از وب‌سایت و نرم‌افزارهای لاجیکالا فقط برای استفاده‌های شخصی بهره گرفته و از استفادهٔ تجاری از خدمات لاجیکالا اجتناب نماید.

کاربر اقرار می‌نماید که با افتتاح حساب کاربری در لاجیکالا تنها مجوز استفادهٔ غیر انحصاری، غیرقابل‌انتقال و محدود از خدمات آن را دریافت می‌کند و بدین ترتیب نمی‌تواند هیچ‌گونه ادعایی بر مالکیت یا حقی نسبت به لاجیکالا (اعم از کپی‌رایت، علامت تجاری و سایر حقوق معنوی آن) داشته باشد، در غیر موارد تصریح‌شده در این قرارداد مجوز استفاده از نام و علامت تجاری و خدمات وب‌سایت و نرم‌افزارهای لاجیکالا را نداشته و در همه حال متعهد به رعایت حقوق معنوی لاجیکالا نسبت به نرم‌افزارها و ملحقات آن خواهد بود.

کاربر قبول می‌نماید که قرارداد حاضر یک قرارداد قابل رجوع و جایز از سوی لاجیکالا است و
لاجیکالا می‌تواند هر زمان تنها به صلاحدید خود و بدون نیاز به تدارک هیچ‌گونه دلیلی، یک حساب کاربری را مسدود کرده و مانع استفادهٔ کاربر از خدمات گردد.

کاربر تعهد می‌نماید پس از تحویل و پایان سفارش از اطلاعاتی که درنتیجه‌ی استفاده از خدمات لاجیکالا کسب نموده است استفاده ننموده و از ذخیرهٔ این اطلاعات به هر شکل – از قبیل ذخیرهٔ اطلاعات در دستگاه تلفن همراه یا سایر موارد – اجتناب نماید.

کاربر متعهد می‌شود کلیه تغییرات، الحاقات و اصلاحاتی را که توسط لاجیکالا از طریق پیامک، ایمیل یا وب‌سایت و نرم‌افزارهای لاجیکالا در خصوص استفاده از خدمات و شرایط و ضوابط آن برای ایشان ارسال می‌گردد مطالعه نموده و در صورت موافقت آن را تأیید نماید. تأیید مزبور ممکن است در قالب یک علامت، کلمه، عدد، عبارت، نام تایپ‌شده و امثال آن به عمل آید که به سند ارسالی الحاق می‌شود و همانند امضای دست‌نویس دارای آثار حقوقی است و امضاکننده را به مفاد سندی که به طریق مزبور امضا نموده است متعهد و ملتزم می‌نماید. همچنین در صورت مخالفت، باید حداکثر ظرف یک هفته از زمان اعلام، مراتب را با لاجیکالا در میان گذاشته و درخواست قطع ادامه همکاری با شرایط جدید نماید در غیر این صورت، به‌منزله موافقت کاربر با شرایط جدید تلقی می‌گردد.

کاربر می‌پذیرد که تخفیفات اختصاصی، برای استفادهٔ شخصی وی بوده و باید از انتقال و فروش آن‌ها اجتناب نماید

کاربر می‌پذیرد که اعتبار تخفیفی غیرقابل‌تبدیل به وجه نقد بوده و کاربر نمی‌تواند وجه معادل آن را ازلاجیکالا مطالبه کند.

درصورتی‌که شخصی هم‌زمان به‌عنوان مشتری برای یک محصول ثبت سفارش نموده و همان شخص این سفارش را به‌عنوان فروشنده قبول نماید، این فعالیت تقلب به‌حساب آمده و لاجیکالا مجاز خواهد بود تا چهار برابر هزینهٔ سفارش را از متقلب وصول نماید. اگر این مبلغ جبران خسارت وارده را نکند، لاجیکالا مجاز است بنا به تشخیص خود خسارت وارده را از متقلب مطالبه نماید. وصول این مبالغ نافی حق لاجیکالا برای انسداد حساب کاربری مذکور نخواهد بود. همچنین درصورتی‌که که وابستگان شخص با همکاری وی اقدام به اعمال مشابه نموده یا کاربران به هر شکل تقلب نمایند مشمول حکم اخیر خواهند بود.

کلیه محتوای منتشرشده در لاجیکالا ازجمله عکس، فایل صوتی یا تصویری، اطلاعات، دست‌نوشته یا نظرات، که توسط کاربر تولیدشده – و نه کپی شده – در مالکیت کاربران قرار دارد، اما اجازهٔ استفاده، تغییر و انتشار آن به هر نحو و در هر زمان به‌صورت رایگان، غیرقابل رجوع و قابل‌انتقال به لاجیکالا واگذار می‌شود.

کلیه واریزهایی که از طریق لاجیکالا انجام می‌شوند، به شماره شبای 24 رقمی است که الزاماً باید به نام کاربر باشد. بازگشت وجه به حساب مشتری و درخواست‌های تسویه‌حساب فروشندگان صرفاً از این طریق پرداخت خواهد شد ولاجیکالا مسئولیتی در خصوص واریز وجه به شماره‌حساب یا شماره کارت کاربران نخواهد داشت.

هر نوع انتقال اطلاعات تماس از قبیل شماره تلفن، ایمیل، حساب کاربری شبکه‌های اجتماعی و… به غیر از مواردی که در چهارچوب لاجیکالا برای این منظور پیش بینی شده است بین کاربران در کلیه صفحات سایت ممنوع است و در صورت مشاهده، علاوه بر لزوم جبران خسارت‌ها، امکان انسداد حساب کاربری طرفین وجود دارد. همچنین کاربر موظف است در صورت مشاهده هر نوع تلاشی برای تماس خارج از چارچوب این قرارداد، مراتب را به لاجیکالا گزارش نماید؛ در غیر اینصورت، لاجیکالا اجازه انسداد حساب کاربری کاربر را خواهد داشت.

ثبت نام در وب سایت logikala.com به راحتی از طریق ایمیل صورت می گیرد.. در هنگام ثبت نام فقط چند مورد از اطلاعات فوق شامل نام کاربری و رمز عبور کاربر، شماره تلفن یا آدرس ایمیل و نام و نام خانودگی وی ثبت خواهد شد. پس از ثبت نام کاربر می تواند در صورت تمایل سایر اطلاعات را در پروفایل خود تکمیل نماید.

وب سایت logiKala.com با در نظرگرفتن اهمیّت حریم خصوصی کاربران، به منظور ارائه ی خدماتی امن به آن ها اطلاعاتی را درخواست می کند. هنگامی که کاربران محترم از امکانات وب سایت نظیر خرید، عضویت، ثبت نظر و غیره استفاده می نمایند و یا اطلاعات خود را در وب سایت وارد می نمایند، به ما اطمینان کرده و بدینوسیله رضایت خود را از جمع آوری، ذخیره، پردازش و انتقال اطلاعات شخصی و غیر شخصی خود اعلام می نمایند.

در همین راستا وب سایت logiKala.com موظف است هدف خود از جمع آوری اطلاعات کاربران، اقدامات و سیاست های امنیت اطلاعات آن ها را روشن سازد. 

اطلاعاتی که خود کاربران در وب سایت وارد نموده اند یا از طریق وب سایت logiKala.com در مورد کاربران جمع آوری شده است می تواند شامل اطلاعات شخصی یا اطلاعات غیر شخصی باشد. اطلاعات شخصی آن دسته از اطلاعاتی است که می توان از آن ها منحصراً برای شناسایی و یا تماس با کاربر استفاده نمود. این اطلاعات می تواند شامل موارد زیر باشد (اما تنها به این موارد محدود نمی شود):

 نام و نام خانوادگی

 نشانی کاربر

 شماره تلفن کاربر

آدرس ایمیل و سایر اطلاعات تماس کاربر

روز تولد کاربر

جنسیت کاربر

 اطلاعات مربوط به معاملات کاربر در وب سایت logikala.com (شامل تاریخچه ی خرید)

اطلاعات مالی کاربر شامل اطلاعات حساب بانکی یا کارت بانکی و یا سایر جزئیات مربوط به دستگاه پرداخت  (کاربر می تواند این اطلاعات را جهت بازگرداندن وجه در پروفایل خود تکمیل نماید)

قوانین عمومی

توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های بازار آنلاین کالا منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های ما تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

خرید‌های کمتر از 100 هزار تومان شامل هزینه‌ی 10 هزار تومان بابت حمل‌و‌نقل اضافه خواهد شد رد کردن

  • محصولی در سبد خرید وجود ندارد.